Schmemm99
Schmemm99
03-05-2016
Mathematics
contestada
one book costs 95p how much do 5 books cost
Respuesta :
Dontthankmebrainme
Dontthankmebrainme
03-05-2016
SO
95px5=475
So it is $4.75
Answer Link
TheLastBOSS
TheLastBOSS
03-05-2016
[tex]95p[/tex]×[tex]5=475[/tex] so [tex]4.75[/tex] is the answer.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
During electronic age what format equipment did people use to share or broadcast information?
Please help (look at the picture)
PLS ANSWER THIS CORRECT 40+ point plus BRAINLIEST IF U FAKE IT I WILL REPORT pls and ty :)
Two puppies, Ruth and Scoonsie, are playing together. Scoonsie weighs 11 kilograms, and Ruth is lighter than Scoonsie. Write an inequality that describes r, Rut
•Cellular respiration is when _____________ energy from sugar/glucose is converted to cellular(mechanical) energy. a mechanical b chemical c sunlight d physical
can anyone help me with these 3 problom there due today pls :D
4x + 5 = 6x – 7 solve for x
Which word is most closely associated with the character of John Thornton in The Call of the Wild, particulary his character through the eyes of Buck? love sour
The table below represents an exponential function. By what factor does each term grow by? x y 1 2 2 8 3 32 A.6 B.8 C.4 D.2
which of the following is the best deal? a. 6 oz box of crackers for $1.08 b. 7-oz box of crackers for $1.19 c. 8-oz box of crackers for $1.20 d. 9-oz box of cr