cristinaaaaa91
cristinaaaaa91
02-02-2020
Mathematics
contestada
Please help me with 25
Respuesta :
nazranabuksh
nazranabuksh
02-02-2020
Answer:
350
Step-by-step explanation:
140÷2=70
70×3=210
210+140= 350
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
expand and simplify(3x+2)^2-(2x-1)^2
write down your ideas about why type O blood might be im higher demand than other blood types
What's to you hear, when hear we are going to learning "map skills"???
PLEASEHELP!!!!!!! Why is oxygen important for all body cells? A)It is involved in sugar production B)It reduces the amount of urea in blood. C)It increases
The theme of Sandburg's poem "Grass" is A. war. B. freedom. C. peace. D. forgetfulness.
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
a small airplane used 5 2/3 gallons of fuel to fly a 2 hour trip. how many gallons were used each hour?
A student completing research for a project enters the following search terms: Drugs AND prescription AND cost Which of the following best describes the likely
If the inflation rate increases faster than their income, people will most likely
what is 1284 rounded to the nearest 100?