ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
What is an equivalent fraction for 4/2
Five x equals x plus twenty
What is the final amount if 943 is decreased by 13% followed by a further 6% decrease? Give your answer rounded to 2 DP.
How do you find -c=25
why is the sabarmati express a significant aspect of the setting?
10. A cube has surface area 6534 square feet. What is its volume?
“The sun never sets on British empire” was a saying about the British empire at the peak of its power what do you think this saying meant
Aisha has been with her boyfriend for three years. When she needs something from him, she expects him to drop whatever he’s doing to help her. Aisha does not ex
Which term describes a preference toward a particular belief or attitude? Symbolism Bias Propaganda Socialism
please help me solve this system !!!!