curikrjrk
curikrjrk
01-10-2020
Mathematics
contestada
Can someone help with this problem?
Respuesta :
pregyrep
pregyrep
01-10-2020
Answer:
0.3
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
What is the total rental cost of Justin drove 20 miles
Which colony offered the greatest amount of religious freedom to its citizens prior to the American Revolution? a.Carolina b.Pennsylvania c.Virginia d.Massachus
Is the statement true or false? Ancient writings known as the SANSKRIT include poems, hymns, myths, and rituals.
What is the atomic number of an isotope of nitrogen that has seven neutrons?
5- Residents unable to express a preference should be dressed:
The sum of two positive numbers is 45. What is the maximum product of one of them and the square of the other?
A 3-gallon jug of juice costs $14.16. What is the price per pint?
Let’s assume you get a job over the summer that pays $15/hour. you work for 35 hours a week, and work all 10 weeks of summer break. How much money could you ear
Aryan wants to plant a flower on the ground in the form of a rhombus. The diagonals of the rhombus measures 42 cm and 56 cm. Find the perimeter of the field. (a
What current is produced with a voltage of 6.0 V and a resistance of 445 ohms?17.4 mA 17.4 mA 11.0 mA 13.5 mA 15.7 mA