kc8zk5gab5
kc8zk5gab5
03-02-2021
Mathematics
contestada
Help with this one very confused
Respuesta :
hernay62stu
hernay62stu
03-02-2021
Answer: 250m2
Step-by-step explanation: You multiply 10 x 5 x 5 = 250
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
What does the term ”tribute” mean as it was used in this unit? A) honor given to ship captains who successfully completed five voyages across the Atlantic B)
Nicole pays $15.20 for a pack of 8 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Select the correct text in the passage. Which sentence in this excerpt from Ambrose Bierce's “An Occurrence at Owl Creek Bridge” refers to the reality of Farquh
Write a static method named textcount that takes a scanner representing a file as a parameter and that reports various statistics about the file. in particular,
Karen has 1/2 cup of sugar. She is baking cookies and needs 1 1/3 cups for a recipe. How much more sugar does she need If she wants to triple the recipe?
How many moles of potassium hydroxide (KOH) are needed to completely neutralize 1.56 mol phosphoric acid (H3PO4)?
True or false? until recently, the public health approach has been to focus on economic factors in seeking risk reduction.
A bicycle store costs $3300 per month to operate. The store pays an average of $75 per bike. The average selling price of each bicycle is $135. How many bicy
I need help once again, can you plz show work thanks :)))
write an equation in slope intercept form of the line that passes through the given point and is paraell to the graph of the equation. 1) (4,2) x=-3 2) (2,-1)