quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
What factor does not contribute to the limited vegetation in the tundra? A) limited carbon dioxide supply B) nutrient poor soil C) frozen soil D) minimal rainfa
What does the word Renaissance mean? a. new birth b. rebirth c. reconstruction d. renewal Please select the best answer from the choices provided A B C D
Please Help ASAP 25 Points! Write a short email in Spanish in complete sentences. Use the vocabulary from this lesson and the following suggestions as a guide f
103.561 + 102.327 PLZ ANSWER ASAP
PLZ HELP FOR BRAINLIEST!! After the end of the American Civil War, many southern states passed "Black Codes" which were primarily intended to A) keep former sla
Which statement best describes the expansion of islam under the Umayyads
I need to know what is 3.95÷0.75
PLEASE HELP!!! :)) In isosceles ∆DEK with base DK, EF is the angle bisector of ∠E, m∠DEF = 43°, and DK = 16cm. Find: KF, m∠DEK, m∠EFD.
In what situation might natural selection maintain a recessive allele even if it is harmful
What is the difference between Zen Buddhism and Pure Land Buddhism?