jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
which statement accurately describe binary star systems? Check all that apply. A) have more than two stars. B) have stars that are always visible. C) include a
1. What theory did Dalton propose about the structure of matter?
at a pizza shop 80% of customers order pizza
Dylan has a square piece of metal that measures 16 inches on each side. He cuts the metal along the diagonal, forming two right triangles. What is the length of
The triangle will be dilated by a scale factor of 1.5. A) Calculate the length of each side of the dilated image. B) Draw the new image and label it A'B'C'. Wil
At TopLine's 50th anniversarycelebration, managers and assistantsearn custom-engraved plaquesin recognition of their outstandingperformance. TopLine purchased a
A massive drought and heat wave caused the Dust Bowl in Texas, however, the damage was compounded by the lack of prairie grass. Explain why prairie grass was im
Let set A = {1,3,5,7} and set B = {1,2,3,4,5,6,7,8} Which notation shows the relationship between set A and set B? (2 points)
Calculate: The time taken for a plane to travel 3,000 km at a speed of 200 m/s
Fill in the blanks with appropriate words: L'Université de Tunis est _____ grande que mon université ici. Chacune a près de 30.000 étudiants. Cependant (Nevert